Üreticiler ve Etkileyenler için Influencer Beyaz Listesinin Avantajları

Kurumsal ev sahiplerinin dijital reklam ve pazarlama kampanyalarına odaklanan şirketler ve şirketler aradığı büyük bir sır değil. Aslına bakarsanız, bu tartışmalarda büyük ihtimalle sadece birkaç kez kendinizle ilgilendiniz!

Ancak girişiminiz (veya modeliniz) ücretli reklamcılık ve pazarlama kampanyalarınızı (Instagram ve Fb gibi ağlardaki ücretli sosyal reklam kampanyalarınıza benzer şekilde) yönetmesi için zaten bir dijital reklam ve pazarlama ajansına ödeme yapıyorsa, sosyal medya etkileyicileri beyaz listesinden yararlanmak bir şeydir. için ek kapatma bedeli ödemek zorundadır.

Niye ya?

Bunun bir sonucu olarak, Influencer Beyaz Listesinden yararlanmıyorsanız, ancak o zaman yönetim kurulu genelinde eksiksiz bir dizi avantajdan yoksun olabilirsiniz.

Basitçe söylemek gerekirse: sosyal medya Influencer Beyaz Listelemenin size reklam ve pazarlama sonuçlarınızda nasıl büyük bir gelişme sağlayabileceğini anlamadan, dijital reklam ve pazarlama kampanyalarınız da tam potansiyellerine ulaşmakta başarısız olabilir. Aşağıda, etkileyici reklamcılık ve pazarlamanın avantajlarını, kuruluşunuzun gelişmesine nasıl yardımcı olabileceğini ve hedef kitlenizi cezbedebileceğini açıklayacağız. 

 

“Influencer Beyaz Listesi” nedir? 

Günümüz promosyonu ve marka bilinci oluşturma ile ilgili olarak, Influencer Whitelisting, temel olarak, bir influencer hesabı aracılığıyla ücretli bir sosyal reklam işletmek anlamına gelir. Bunu netleştirmenin bir başka yöntemi de şudur: – kesin modelin hesabı yoluyla bir reklam yürütmenin yerine – belirli bir zaman aralığında yayınlarının reklamını yapmak için reklam harcamasını kullanarak bir etkileyicinin yayınına sponsorluk yapan bir yedek olarak olabilirsiniz. kitlenize ulaşma çabası içinde.

bu mantıklı mı?

Belki, daha büyük bir sorgu biz bu olabilir kendimize sorabiliriz:  nasıl  bir etki unsuru pazarlama kampanyası  özellikle ekstra yaratma konusunda, bizim yararına kullanılacak doğal model ve etki unsuru her biri için sonuçlar “kazan-kazan” … ve, ek olarak günün sonunda yatırım getirimizi artırmak mı?

Bu yazıda tam olarak bunu ele alacağız.

Gerçekte, şimdiki önemli hedefimiz, Üreticiler ve Etkileyenlerin her biri için Influencer Beyaz Listesinde daha büyük ve net bir görüntü görmenize yardımcı olabilir ve bu, bu yöntemleri kullanırken neler bekleyebileceğinizi algılamanıza yardımcı olabilir.

Influencer Reklam ve Pazarlama: Yeni Bir “Geliştirme?”

Influencer reklam ve pazarlama, artık alışveriş yapan medyayı birleştirmek için işletmenin temel bir parçasıdır. Aslında, bu tekniği alışılmış, tamamen ölçeklenebilir reklam ve pazarlama medyasından ayıran tek faktör, tüm bu süreçle birlikte derin bir anlayışı ve lüksü gerçekleştirmenin zaman alıp almadığıdır!

Müthiş haber şu ki, etkileyiciler ve eğrinin ilerisinde olan türler için, Etkileyen Beyaz Listeden yararlanmak, sonraki verimli etkileyici reklamcılık ve pazarlama sonuçları dalgasını elde etmek için mantıklı bir yöntem olabilir – özellikle kısa süre içinde erişiminizi artırma konusunda dönem ve uzun dönem.

Etkileyenlerin beyaz listeye alınması, her model ve etki sahibi için her zaman bir kazan-kazan durumu garanti etmese de…

Bununla birlikte, bu teknik neredeyse her zaman Influencer’ın hesabını tamamen yeni izleyicilere sunacak ve bu onların yayınlama katılımlarını iyileştirebilecek ve aynı zamanda modelin izleyicilerinin erişimini etkili bir şekilde artırarak hedef kitlelerine ulaşmasını sağlayabilir.

Neden İlk Etapta Influencer Beyaz Listesini Düşünmeliyim?

İlk olarak, etkileyici beyaz listeye alma, dijital reklamcılık ve pazarlama kampanyalarını çok daha kullanışlı ve her model ve etkileyici için daha az zaman alan hale getirme eğilimindedir. İlk olarak, her ne kadar bu stratejiyi reklam ve pazarlama tekniğinize dahil ederken her zaman “iki yönlü bir yol”, kazan-kazan durumu için niyet etmeye niyet etmelisiniz.

İşte örnek olarak bir örnek…

Yeni potansiyel müşteriler, yeni takipçiler ve/veya ek gelir elde etmenize yardımcı olabilecek bir dijital reklamcılık ve pazarlama pazarlama kampanyası yürütmeye hazırlanan bir model veya kuruluşta çalıştığınızı varsayalım. Kesin modeliniz ile ilgili olarak, Influencer Beyaz Listesini kullanmak, model musluğunuzun tüm pazarlama kampanyanız boyunca daha yeni, daha geniş doğal izleyiciler haline gelmesine yardımcı olabilir… Bu, pazarlama kampanyanızla birlikte daha da büyük bir erişim elde edebileceğiniz anlamına gelir ve bu da takipte bir artış anlamına gelebilir. Tersine, bu daha büyük gelir ve brüt satış ilerlemesi anlamına gelebilir. (Aslında, bu ayrıca genel model tanıtımınızda bir artışa neden olur,

Öte yandan, ilişkilendirdiğiniz ilgi alanı etkileyicisi, modelinizin dijital reklamcılık ve pazarlama çabalarından bile kâr edebilir. Çünkü birlikte çalıştığınız influencer, daha önce o influencerın sosyal medya kanallarıyla etkileşime girmemiş, ancak modeliniz aracılığıyla tamamen yeni bir izleyiciye tanıtım sağlayabilir. Ve zaten bildiğiniz gibi, bu, etkileyicinin kısa sürede hayran kitlesini geliştirmesine ve hatta kişisel katılımlarıyla üstel ilerleme konusunda uzmanlaşmasına yardımcı olur.

Aslında, reklam ve pazarlama pazarlama kampanyası sonuçlarınızı ve pişmemiş bilgilerinizi analiz etmek, Influencer Beyaz Listelemenin avantajlarını en üst düzeye çıkarmada muazzam bir işlev görür. Ayrıca, doğru hazırlık ve pazar analizi yukarı giriş, etkili bir şekilde neredeyse zorunludur… işte bu yüzden yüksek nitelikli bir pazarlamacıya sahip olmak mantıklı bir düşüncedir! Aslında, bilgi gelişmelerinizi verimli bir şekilde analiz edebilen yetenekli ve yetenekli bir pazarlamacı, hangi tür izleyicilerin odaklandığını, hangi tekniğin her model ve etkileyici için en iyi sonuçları verdiğini, hangi çekiciliği ve brüt satış açılarını belirlemenize yardımcı olabilir. en iyi şekilde çalışın, vb. Daha sonra, ileriye doğru kayarken bu yeni içgörülere doğru yol için paha biçilmez anlayışlar elde edebilirsiniz.

Günün sonunda, fiyat aralığınız neredeyse her zaman yönetim kurulu genelinde yatırım getirinizi en üst düzeye çıkarma konusunda doğrudan bir etkiye sahip olacaktır. İdeal olarak, Influencer Beyaz Listeleme ile ilk amaç, her bir modelin ve etkileyicinin, pazarlama kampanyasından, özellikle de bu yeni takipçilerden, yüksek tanıtıma ek olarak, pazarlama kampanyasından dolayı izleyicilere erişimini – ve tanıtımını – artırmasını sağlamak olmalıdır. angajman uzun vadede sizin lehinize kullanılabilir.

Her ne kadar konuşulsa da: ön planlama, piyasa analizi ve ileriye dönük pratik bir fiyat aralığı belirlemek her zaman burada harika bir düşüncedir.

Daha Derine Dalmak: Model Nasıl Kâr Edecek?

Eşsiz modelinizin çeşitli reklam ve pazarlama çeşitlerine dönüşmeye açık olması durumunda, yepyeni bir tekniğin muhtemelen çabanızın, paranızın ve zamanınızın fiyatı olup olmayacağını önceden düşünmek her zaman iyidir. Bunu belirttikten sonra, şirketlerin neden Influencer Whitelisting olarak adlandırılan bu yeni, sanatsal gelişmeden yararlanma konusunda şüpheci oldukları tamamen anlaşılabilir…

Alternatif olarak, Kapsam avantajlarını tamamen etkili olarak algılayana kadar Influencer Beyaz Listesine hükmedilmemelidir.

Aşağıdakiler, Üreticiler için Influencer Beyaz Listeye Alma’nın bazı avantajlarıdır: 

EKSTRA OTORİTE SERGİLER, İNANÇ YARATIR

Etkili biri içerik materyali birkaç açık model paylaştığında, bu kısaca bahsedilen şirkete güvenilirlik sağlar.

Nasıl?

Firmanın, benzersiz modelini önemli ölçüde kabul etmesi, onaylaması ve belirtmesi için yetkili bir Influencer’a sahip olması nedeniyle, bu, izleyiciler için hakkında konuşulan firmanın (modelin) güvenilir bir varlık ve hatta belki de saygın bir işletme şefi olduğu anlamına gelir.

Bu, yetki ve tanınmanın bir sonucu olarak çalışır, özellikle işinizde etkili bir otoritenin “sesi” içerik materyalinizi paylaştığında, ilgi alanı reklamcılığı ve pazarlama alanında çok etkili olabilir.

MODELİ “KAVURUCU MADDEYE” ÇEVİREBİLİR

Etkileyenler genellikle yeni ürünlerin, üreticilerin ve hatta pazarlama kampanyası konseptlerinin arkasındaki itici güçtür.

Bu, yüzyıllar boyunca her yerde görülebilir – sadece Sosyal Medya Tanıtımından değil – ayrıca Radyo ve TV Reklamlarından kıyafet tasarımlarına, lüks otomobillere ve daha fazlasına kadar.

Bu nedenle, kişisel modelinizi trend belirleyen bir etkileyici ile uyumlu hale getirerek, kuruluşunuzun çok modern bir şef olduğunu doğrudan sunmak için onların yetkilerinden yararlanmanız mümkündür.

MODELİ DAHA YENİ KİTLELERLE BAĞLAR 

Gelişmeleri belirleme ve merak yaratma ile ilgili olarak, bir Influential’ın bir üreticinin güvenilirliğini hemen hemen artırabileceği ve böylece modelin hizmetleri ve ürünleri içinde ekstra merak yaratabileceği ve bu da gelir ve brüt satışlarda bir artışla sonuçlanacağı büyük bir sır değil.

Ve bu otorite, herhangi bir çevrimiçi platformda seçenekleri belirlediğinde veya bir modelden bahsettiğinde, modelin (veya firmanın) daha geniş odaklı mükemmel bir izleyiciyle “katılmasına” izin verir.

Aslında, hassas influencer ile ortaklık kurmak, henüz bağlantı kurmaya ve henüz ulaşmaya hazır olmadığınız yepyeni bir izleyicinin girişinde modelinizin hizmetlerini ve ürünlerini daha başarılı bir şekilde elde etmek için hayati bir adımdır.

Daha önce bahsedildiği gibi, Influencer Beyaz Listeleme stratejik olarak tamamlandığında, model doğrudan daha geniş benzer düşünen bir alışverişçi izleyicisine – üreticilerin mevcut alıcıları ve hayran kitlesi nedeniyle zaten ilgili arayışları paylaşan bir izleyici – ve ayrıca Influencer’ın izleyicilerinin erişimini artırıyor. ve benzer zamanda kişi katılımı.

DAHA BÜYÜK BİR PAZARA GİRİŞ

Influencer Beyaz Listeleme, modelinizin daha da büyük bir pazara hızlı giriş yapmasına yardımcı olabilir… oradan, benzer kitleler modelinizi hiçbir şekilde görmemiş veya daha önce dikkate almamış olsa bile, hizmetlerinizde ve ürünlerinizde merak uyandırmak için yeni olanaklara sahip olacaksınız. hariç.

SINIRSIZ PAYLAŞIM POTANSİYELİ 

Influencer Beyaz Listeye alma, – erişimlerini kısıtlayan farklı maliyetli tanıtım tekniklerini kullanmanın bir yerine – daha fazla yatırım getirisi ile sonuçlanabilir – içerik materyaliniz ve tanıtımınız, reklam mesajı ve reklam ve pazarlama içeriği materyali olduğu varsayılarak ekstra basit bir şekilde paylaşılabilir. doğrudan izleyici(ler)e hitap eder.

Ayrıca, yetkili bir Influencer tarafından tanıtılan paylaşılabilir içerik materyali, ürününüze ve onarım seçeneklerinize anında yeni bir bakış açısı getirebilir ve model bilincinizi tekrar tekrar geliştirebilir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*