Makro Influencerları Ödeyebileceğiniz Zaman Neden Micro Influencer?

Etkileyenler — onları sevin ya da onlardan nefret edin, reklamcılık çabalarınızda faydalı bir araç olabilirler ve bunlardan tamamen yararlanmak en iyisidir. Bu bizim için basit bir beyan olsa da, işin zor yanı ilişki kurmak için doğru etkileyiciyi seçmektir- Ve hayır, esasen en çok takipçisi olan kişiyi seçmek o kadar basit değil.

Bu yayında, bir etkileyicinin ne olduğunu ele alacağız ve mikro ve makro etkileyiciler arasındaki varyasyonları gözden geçireceğiz. Influencer reklam pazarlama kampanyanız ve uygun influencerları seçmeniz açısından yüksek kalitenin genellikle miktardan daha yüksek olduğunu algılamanızı sağlamak istiyoruz.

Influencer nedir?

Sosyal medya aracılığıyla gezindiğinizde, sahibinin “etkileyici” olduğunu iddia eden profilleri keşfetmeye eğilimlisiniz. Bazıları için bu biraz iyimser olsa da, diğerleri için resmi bir beyan olabilir ve her biri onlar için karlı ve ödüllendirici, ayrıca sizin ve şirketiniz için faydalı olabilir. Ancak bir etkileyici tam olarak nedir ve ne yaparlar?

Muhtemelen bir “etkileyici”, bir çocuk patlamasından ciddi bir göz yuvarlama alabilecek kişidir. “Bu gerçek bir iş değil” derler. Ancak 2019 ve tahmin edin ne oldu? Etkileyenler her yerdeler ve birçoğu kendileri için oldukça iyi şeyler yapıyor.

Basitçe söylemek gerekirse, bir influencer, bilgisi, yetkisi ve/veya izleyicileriyle olan ilişkisi nedeniyle satın alma seçimlerini etkileme olanağına sahip olan kişidir. Bu kişiler genellikle sosyal medyada aktif olarak etkileşimde bulunacakları belirli bir ilgi alanında dev takipçilere sahiptir. Bu izlemenin ölçeği büyük ölçüde ilgi alanının ölçeğine bağlı olabilir.

Bu etkileyiciler yalnızca yararlı reklam araçları olmakla kalmaz, aynı zamanda hedeflerinizi başarmak için ilişkiler kurmak ve işbirliği yapmak için iyi mülklerdir. Ve dünya nüfusunun neredeyse yarısı sosyal medyayı kullandığından, ilgi alanınızdaki bir influencer ile ilişki kurmanın sizin ve şirketiniz için nasıl akıllıca bir transfer olabileceğini görmek çok kolay.

Sosyal Medya Etkileyicisinin Yükselişi

Sosyal medya etkileyicileri, muhtemelen açık ilgi alanlarının bir profesyonel olarak itibarını oluşturmuştur. Genellikle bu konu hakkında en sevilen sosyal medya kanallarında yayınlarlar ve kendilerini içerik materyalleriyle aşırı derecede meşgul bulan büyük bir insan takipçisi oluştururlar.

Bu etkileyiciler, her ikisiyle de ilişkilendirdikleri işletmeler ve türler için reklamları spam olarak göndermekle kalmaz – içerik materyallerini titizlikle derler ve gerçekten takipçileriyle birlikte çalışır – geri bildirimlere yanıt verir ve soruları yanıtlar. Hatta belirli bir konuda gerçek zamanlı öneri sağladıkları yerde yerleşik sohbetlere ve tartışmalara ev sahipliği yapabilirler.

Sosyal medya fenomenleri öyle bir enerjiye sahipler ki, gelişmeler yaratabiliyor ve takipçilerini kesin malları satın almaya teşvik edebiliyorlar. Etkileyen kişi belki bir ünlüdür ve belirli bir konuda ticaret uzmanı veya düşünce şefi, blog yazarları ve içerik materyali oluşturucuları veya mikro etkileyicilerdir.

Mikro etkileyiciler ve mikro blogcular son zamanlarda yükselişe geçti, çünkü ünlü etkileyiciler parlaklıklarından birkaçını yanlış yere yerleştirdi. Bunun nedeni, blog yazarlarının ve mikro etkileyicilerin takipçileriyle bu gerçek ve enerjik ilişkilere sahip olmalarıdır. Günceldirler, etkileşime girerler ve şimdi üreticiler bilinçlendi ve ekstra mikro etkileyici ilişkiler yarattı.

Mikro-etkileyici ve Makro-etkileyici Arasındaki Fark Nedir?

Mikro ve makro etkileyiciler öncelikle aynı faktörü yaparken, birincil ayrım bunu daha küçük bir ölçekte yapıyor olmasıdır.

Bir mikro-influencer, genellikle 10.000 ila 75.000 takipçiye ulaşan Instagram’da bir etkileyicidir. İçerik materyalleri özellikle küratörlüğündedir ve kesin bir şevk, madde veya ilgi alanı pazarına odaklanmıştır. Takipçiler büyüdükçe, ilgi alanları dahilinde bilgi, görüş ve ürün önerileri için başvurulacak kaynaklar haline geldiler.

Değere gelince, bir mikro-etkileyici, herhangi bir yerde yayın başına 50 ila 1000 dolar arasında fiyat verebilir.

Bir makro-influencer, 75.000’den fazla takipçisi olan bir Instagram etkileyicisidir. Belirli bir ilgi alanı veya konu üzerinde go-to-tedarik haline geldiler Belirli bir konu üzerinde hakimiyet kazandılar ve özellikle kendi ilgi alanlarının takipçilerine odaklanan yüksek kaliteli içerik materyali yayınladılar.

Bir makro-influencer, genellikle size yayın başına 1.000 ila 5.000 ABD Doları arasında bir fiyat verir.

Peki Bir Makro-influencer Alabiliyorsanız Neden Mikro-influencerlarla Çalışmalısınız?

Şimdi elimizdeki konuya. Fonlarınızın içine bir makro-influencer uyuyorsa, modeliniz neden mikro-influencerlarla çalışsın?

Argümanlar oldukça açık:

  • Fazladan takipçileri olduğundan, çok daha büyük bir kazanıma sahipler, bu da ürünlerinizin daha büyük bir izleyicinin girişine yerleştirilebileceğini gösteriyor.
  • Kendi ilgi alanlarının zirvesinde konumlanmalarının bir sonucu olarak, çok etkili bir sese sahipler.
  • Son derece yüksek kaliteli içerik malzemesi gönderirler – muhtemelen bir mikro etkileyicinin üretebileceğinden daha yüksek.

Ve bu faktörlerin her biri doğru olsa da, bir mikro-influencer ile bu kadar güzel bir şekilde çalışmanın kelimenin tam anlamıyla birçok avantajı vardır.

Bir Mikro Etkileyicinin Avantajları

Mikro-etkileyicilerin Değeri Düşürüyor

Doğal olarak, bir mikro-influencer’ı kullanmak için seçeceğiniz dev bir sebep, fon amaçları içindir. Çok daha az başarı elde etmelerinin bir sonucu olarak, mikro-etkileyiciler daha ucuzdur ve tipik olarak bir mikro-etkileyici, belki de firmanızın karşılayabileceği her şeydir.

Bununla birlikte, bir makro-influencer ve hatta iki tanesini karşılayabilecek durumda olduğunuzda, benzer bir değer için muhtemelen 10 ila on beş mikro-influencer ile çalışabileceğinizi hesaba katın. Matematiği yapanlar için, bunun, neredeyse aynı miktarda toplam müşteriye ulaşmanıza yardımcı olduğunu keşfedersiniz. Ayrıca, muhtemelen ürünlerinizi daha büyük bir izleyicinin girişine yerleştirdiğiniz anlamına gelir.

Mikro-etkileyicilerin Ekstra Etkileşimli İzleyicileri Var

Daha önce bahsettiğimiz gibi, mikro-etkileyiciler tipik olarak takipçileriyle ekstra aktif bir şekilde ilgilenirler. Belirli kişilerin geri bildirimlerine ve sorularına yanıt verirler ve ekstra ulaşılabilir görünürler. Kendilerini özel gündemlerini zorlayan büyük bir etki sahibi olmaktan ziyade makul bir şekilde birkaç kesin alana tutkulu bulan gerçek insanlar olarak geliyorlar. Bu, onları ilişkilendirebilir hale getirir ve bu da kitlenizin onlarla daha yüksek etkileşim kurmasına yardımcı olabilir.

Micro-Influencer’lar Devam Eden Ortaklıklar Kurmak İçin Ekstra Hazırlanıyor

Muhtemelen tek bir yayın için bir makro-influencer ödeyebileceğiniz zaman, bir mikro-influencer muhtemelen sizinle ve modelinizle devam eden bir ilişki kurmaya daha yatkın olacaktır. Etkileyen kişi en kısa sürede bir şey yayınlarsa – takipçilerinin çoğu muhtemelen bunu kaçırır, yine de ürününüz ve modeliniz hakkında bir tür sıklıkta yayınlamak için bir etkileyici bulabilirseniz, ekstra kazanacaksınız. görünürlük ve takipçileri, modelinizi bu aranan etkileyici ile ilişkilendirmeye başlayacak ve size güvenilirlik kazandıracaktır.

Mikro-etkileyiciler, Yetenekli Bir Pazarlama Kampanyası Yapmaya Hazır Olabilir

Mikro-etkileyicilerin daha küçük ölçekte işlevlerinin bir sonucu olarak, belki de sizin için yetenekli bir pazarlama kampanyası yapmaya isteklidirler. Bu nedenle, etkileyiciden gelen gönderiler için ürününüzü değiştireceksiniz. Onlara yalnızca ürününüzün örneklerini gönderirsiniz ve etkileyici, fikirlerini vurgulayan gönderiler oluşturur. Aslında, muhtemelen malınızı yapıcı bir şekilde belirtmek için sözleşme dahilinde olacaktır.

Micro-influencer’lar Ek Olarak Aşırı Kaliteli İçerik Malzemesi Gönderin

Mikro-influencerların büyük çoğunluğunun bir makro-influencer’a dönüşme arzusu vardır, bu nedenle muhtemelen bir makronun alternatifi olarak mikro’ya giderek yüksek kalitede en iyi şekilde çok şey kaybetmezsiniz. Rekabet edebilmek için, ekstra takipçiler elde etmek ve ilgi alanlarının güvenilir bir kaynağı olmak için harika içerik materyalleri üretmelidirler. Web sayfalarının bir makro aşamaya dönüşmesine ihtiyaç duyduklarından, genellikle fotoğraflarını çekmek ve düzenlemek için yetenekli fotoğrafçılar kiralarlar.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*