Web optimizasyonu için İçerik Malzeme Tekniğinizi Nasıl Optimize Edeceğinizi öğrenin

Web optimizasyonu, Arama Motoru Optimizasyonu için kısa, çevrimiçi bir web sayfası ile arama motoru (Google, Bing vb.) arasındaki iletişim köprüsüdür. Belirli anahtar sözcükleri ve yüksek kaliteli köprüleri çevrimiçi içerik malzemesine entegre ederek, arama motoru ilgili web sitelerine arama sorgularını birleştirmeye hazırdır.

Dijital girişimciler, bir sihirbazın el çabukluğu gibi, bu her şeyi kapsayan kısaltma olan Web optimizasyonunu kullanır. Dikkat çekenden daha fazlasını aşılayarak yüksek kaliteli içerik malzemesini manipüle ederler.

Bir web sayfasındaki içerik malzemesinin okuyucuyla etkileşime girmesi ve bunları brüt satış hunisinde ek olarak ana tutması beklenir. Ancak Web optimizasyonu (ve arama motorunun algoritmasına olan iletişim köprüsü) olmadan, okuyucu hiçbir şekilde içerik materyalini keşfedemez. Alternatif olarak, çevrimiçi web sayfası, SERP’lerdeki bu değerli ana noktalar için yarışan yüzlerce farklı sayfa arasında yanlış bir yere yerleştirilebilir.

Google’ın ve  Okuyucularınızın dikkatini  çekmek için, Web optimizasyonu için içerik materyali tekniğinizi optimize etmek iyidir.

Bir Web Optimizasyonu Objektifiyle İçerik Malzeme Tekniğinize Bakın

Önemli ayrıntılara başlamadan önce, tavşan dolgulu ana şapkanızı çıkarın ve göz önünde bulundurduğunuz şapkayı takın (tüm iyi reklamların yaptığı gibi). Genel spor planınızı strateji haline getirmenin zamanı geldi.

Web optimizasyonu, anahtar sözcüklere ve köprülere basitçe serpiştirmekten daha fazlasıdır ve aşağıda ayrıntıları verilen optimizasyon stratejilerinden hiçbiri, temel içerik materyali olmadan çalışmayacaktır. Bunu bitirmek için, iyi biçimlendirilmiş Web optimizasyon tekniğinizi oluşturacağınız için bu metni oluşturalım.

1. Yarıda içerik malzemesini optimize etmenin yollarını keşfedeceksiniz:

 • İzleyicilerinizi anlama
 • Makalenizin açısıyla birlikte gelişme
 • Ortamı düşünmek (içerik materyalinizin bulunacağı yer)
 • Yüksek kaliteli içerik malzemesi oluşturma.

2. Yarıda , Web optimizasyonu optimizasyonu başlayacaktır:

 • Anahtar kelime optimizasyonu
 • Gelen ve giden köprü optimizasyonu
 • Semantik arama platformu optimizasyonu

Yarı 3’te , tekrar bir adım atmanın ve içerik materyalinize ve Web optimizasyon sihrine bir bütün olarak bakmanın zamanı geldi. Yayınla’ya basmadan önce, yalnızca birkaç temel soruyu yanıtlamanız gerekir:

 • Makaleniz makalenin başlığına ve anında yanıt veriyor mu?
 • Makaleniz bir giriş, net geçişler ve bir sonuçla yayınlanıyor mu?
 • Makaleniz modelin sesinin genel tonunu yansıtıyor mu?

Bu yapılır yapılmaz, Web optimizasyonundan ilham alan emeğinizin tüm meyvelerinden zevk alacaksınız: artan web sitesi görünürlüğü, yüksek kaliteli potansiyel müşteriler ve site ziyaretçileri ve siz ve okuyucularınız arasındaki gelişmiş inanç.

Aklınızda bulundurun:  Okuyucularınız, bir bilgisayarın veya telefonun karşı ucundaki gerçek kişilerdir. Onlarla öyle anlaşın. Aşırı jargon ve bilgili kelime dağarcığından uzak durun. Makalelerinize hayat verin, anlatıyı yaratın ve en önemlisi, onu bilgilendirici hale getirin.

Yarım 1: İçerik malzemesi

İzleyicilerinizi ve Açınızı Düşünmek

İlk çıkışı için muhtemelen kongre masasının farklı bitişinde kimin olacağını düşünmeden bir girişim konuşması yazmazsınız. Aynı şekilde, sahnede gözleriniz bağlı olarak dolaşarak bir konuşma nişanı için bir araya gelmezsiniz.

Hayır, katılımcı içerik materyali oluşturmak amacıyla önce etkileşimde bulunmanız gerekir  . Bu, kendinize bir sonraki soruyu sormak anlamına gelir:

 • İzleyicileriniz kimler? Muhtemelen işletmeler arası (B2B) veya işletmeden müşteriye (B2C) yazıyorsunuz, ancak her ikisi de izleyicilerinizin dilini kullanmanın iyi olduğu anlamına gelir. Bilgili bir çalışma ortamında parasal analistlerle bir diyalog, yepyeni bir tamamlayıcıya çabalamak üzere olan sağlık bağımlılarından tamamen farklı görünüyor ve kulağa hoş geliyor.
 • Modelin tonu nedir? Modelin tonuna odaklanmak, ekstra gayri resmi bir bağlamda (B2C) bir kişilik ve ilişki kurulabilirlik sağlayacak veya iş odaklı bir bağlamda (B2B) ikna edici ve otoriter bir ses oluşturacaktır. Model ne yapmaya çalışıyor? Bağlanabilirlik? Yoksa ticaretin düşünce liderleri olmaları mı gerekiyor?
 • Parçanın hedefleri nelerdir? Uzun biçimli içerik materyali, anahtar cümleleri örmek için ekstra alternatifler sunarken, yazınızı iş başında sürdürmek çok önemlidir. Bir takip adımı, harekete geçme adı (CTA) veya satış seviyesi olsun ya da olmasın, okuyucular bir şekilde yönlendirilmeli ve temel mesele anında ele alınmalıdır.

Ortamı Düşünün | Kişiler Kullandıkları Aletlerin Mallarıdır

Statista’ya yanıt olarak, ABD’deki Google aramalarının kabaca %63’ü 2019’da buraya hücresel birimlerden geldi. Bu, web sitenizin yalnızca hücresel değil, içerik malzemesinin de optimize edilmesi gerektiği anlamına gelir.

İçerik materyali hücresel için nasıl optimize edilir?

Daha kısa paragraflar. Sindirilebilir bulanıklıklar.

Temel olarak, içerik materyalinizi kabartanlar için, okuyucularınız küçük ekranları aracılığıyla büyük metinsel içerik paragraflarınıza bakacak ve bu zaman kaybının hareket halindeki varlıklarıyla örtüşmediğini çözeceklerdir. ( Ah sıçtın! )

Yüksek kaliteli İçerik malzemesinin özellikleri

Şansınız yüksek, uzun biçimli içerik malzemesi yazıyorsunuz (1.000’den fazla kelime öbeği), ancak bu, yazınızın yorucu, kesintisiz metinsel içerik blokları olması gerektiği anlamına gelmez. Ayrıca, dilbilgisi açısından uygun olma beklentisinin yanı sıra, içerik materyalinizin kalibresini büyük ölçüde artırabilecek stilistik işaretçiler vardır.

Burada yazarken farkında olmanız gereken bazı konular listelenmiştir:

 • Girişinizi, geçişlerinizi ve sonucunuzu kesintiye uğratmak için başlıkları ve madde işaretlerini kullanın
 • Açık ve akademik olun, ancak aynı zamanda katılımcı olun
 • Tüketiciyi ve sağlayıcılarını olumlu ve tam olarak yansıttığınızdan emin olun

2. Yarı: Web optimizasyonu Optimizasyonu

Artık içerik materyalinizi yazdığınıza göre, optimizasyon kursuna başlama zamanı. ( Bu yarı için sihirli prime şapkalar da takılabilir, zevkinize uygun olması gerekir. )

Anahtar İfadeler Hakkında Tartışalım

Anahtar ifadeler (ve ifadeler), Web optimizasyonu odaklı çalışmalarda tartışmasız çok önemli yazılımlardır. Bunları doğal olarak entegre etmek, okuyucuları, serps ile “iletişim kurmak” için hesaplanmış bir taktik uyguladığınızdan mutlu bir şekilde habersiz hale getirecektir. Ve daha yüksek ancak, modelinizin botlar tarafından çalıştırılmasını tercih ederek sondaj yapmasını engelleyebilir.

Optimum anahtar sözcük kullanımı için bazı öneriler burada listelenmiştir:

 • İçerik malzemenizi ana anahtar ifadelerle doldurmayın – eş anlamlılarla bir varyasyon oluşturun.
 • Google’ın web sayfanızda erken ortaya çıkan ifadelere ekstra ağırlık vermesinin bir sonucu olarak, ilk 100 kelime öbeği içindeki ana anahtar kelimeleri kullanın.
 • Anahtar sözcük analizi araçlarını kullanarak anahtar sözcüklerinizi güncel tutun.

Bir Profesyonel Gibi Bağlanmak

“Sonuç olarak öyle söyledim”, MMA Octagon’a katlanır bir sandalye getirmenin sözlü eşdeğeridir, her yerde baba ve anneyi çocuklarıyla hüküm süren tartışma şampiyonları olarak taçlandırır. Ve öyle göründüğü için, baba ve anne  en iyisini  biliyor, iç bağlantının bir sonucu olarak (Web optimizasyonu eşittir)  öyle diyor .

Ekstra yetkili tedarik olanağı, saygın, saygın ve standart web sitelerinin dış bağlantısıdır. Bu, web sitenizin bu sıfatların tümü veya herhangi biri olmadığı anlamına gelmez (zaten meşhur katlanır sandalyenin verimli olduğunu biliyorsunuz), ancak bu, her yazdığınızda sizi tekrar çağırmak üzere görev yapan profesyonellerden oluşan bir Rolodex’e sahip olmak gibidir. bir şey gerçek.

Burada metaforik olmayan ifadelerde tanımlanan 2 tür köprü listelenmiştir:

 • İç bağlantı  – “metinsel içeriğe bağlantı” (metinsel içerik {ki bir köprünün kullanıldığı) için bir köprü eklemek ve web sitenizdeki farklı makalelere bağlantı vermek. Çevrimiçi bir iç köprü oluşturmak, sayfalarınızı daha fazla keşfedilebilir hale getirir (böylece tıklama fiyatınızı yükseltir).
 • Dış bağlantı  – “metin içeriğine bağlantı”ya bir köprü eklemek ve mevcut web sitesinin dışında farklı bir web sitesine bağlantı vermek. Bu, bilimsel makaleler, analizler ve ilk kaynaklar gibi yetkili bir kaynağa bağlandığında en iyisidir. Önerilsin, tam kredi puanı sağlamak için bu kaynakları dipnot olarak dahil etmek en iyisidir.

Web sitenizdeki farklı sayfalara bağlantı verenler için bile stratejik bağlantı, Google’a web sitenizin yüksek kaliteli bir kaynak olduğunun bir göstergesidir. Bu, web sitenizin derecelendirmesini artırır ve tersine, farklı web sitelerini içerik materyallerini sizinkine köprülemeye teşvik ederek sıralamanızı daha da artırır.

Ek Optimize için Semantik Arama Platformlarını Kullanın

Tamamladığınızda, makalenizi anlamsal bir arama platformu aracılığıyla çalıştırın. Bu,  bir bireyin soru cümlelerinin birebir eşleşmelerini aramak yerine makul bir şekilde tam olarak ne istediğini bulmak için kullanılan yer niyeti ve bağlamıdır  .

Bu platformlar, içerik materyalinizi sıralayacak ve web sayfasındaki rakiplerin derecelendirmesine göre değerlendirecektir.

Agresif bir puanınız olmadığında, geliştirmeye devam edin, anahtar ifadeleri somutlaştırın ve hedef işaretine ulaşana kadar optimize edin.

Yarım 3: İçerik Malzemesi Bittikten Sonra İş Bitmiyor

İçerik materyali oluşturduktan sonra tekrar daire içine almanız ve çalışmanızı değerlendirmeniz gerekir. Web optimizasyonu uygulamalarını zaten dahil etmiş olsanız da, bunları optimize etmek ve yeniden optimize etmek, daha iyi bir yazı yazmanızı sağlayacaktır.

Önceki “miktardan çok kalite” sözü, her adımı en iyi şekilde hatırlamak için etkili bir faktördür (bir kez daha babanızın ve annenizin ne kadar uygun olduğunu  tekrar edin) . Bu, miktarın Web optimizasyonu için gerekli olmadığı anlamına gelmez – pek çok yöntemde, öyledir – ancak anahtar ifadelerin titiz bir şekilde eklenmesi ve amaçlı köprü seçimi sizi yalnızca bu noktaya getirecektir. Günün sonunda, içerik materyalinizin başa çıkabileceğiniz en yüksek kalitede olduğunu garanti etmeye değer.

İzleyicilerinizle iletişim kurmayı, hizmetleri veya ürünleri vurgulamak için CTA’ları kullanmayı, hayranlık uyandırmayı ve modelinizin sesine eşlik etmeyi unutmayın. Okuyucunuza odaklanmak, büyük bir mecazi boşluğu açıp etrafındaki herkesi içine çekmekten çok daha değerlidir.

Bunu bitirmek için kendinize en son soru listesini sorun:

 • Makaleniz makalenin başlığına ve anında yanıt veriyor mu?
 • Makaleniz bir giriş, net geçişler ve bir sonuçla yayınlanıyor mu?
 • Makaleniz modelin sesinin genel tonunu yansıtıyor mu?

Olumlu cevap verebildiğiniz anda, son dokunuşlarla ilgili bu son yönergeleri dikkate alın:

 • Yağları kesin—gereksiz tüyleri ortadan kaldırın.
 • Kendinizi gereksiz tüylerden kurtarmayı unutmayın.
 • İçerik materyalinizin her zaman yeşil olduğundan emin olun; bu, bunun standart olduğu ve çok uzun süre alakalı kaldığı anlamına gelir.
 • Her bölümün güzel yazıldığından ve anahtar ifadelerin hantal öğrenmediğinden emin olmak için işinizi yüksek sesle öğrenin.

Web optimizasyonu Baştan Sona Sadakat

Web optimizasyon işlevleri için içerik materyali tekniğini optimize etmek, tonu ve niyeti önceden ayarlamayı, baştan sona anahtar sözcükleri ve köprüleri titizlikle entegre etmeyi ve sonra (bu sırayla) yapısal revizyonlar yapmayı gerektirir. İçerik malzemesini optimize etmek, son saniyede yapabileceğiniz ve her parçanın toplu olarak geri döneceğini tahmin edebileceğiniz bir şey değildir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*