SMS Reklamcılığı ve Pazarlama En İyi Uygulamaları

Bir SMS reklam tekniği fikrine aşina değilseniz, olması gereken yere inmişsiniz demektir. SMS (Hızlı Mesaj Servisi) veya metin içerikli mesajlaşma, üreticilerin hizmetlerini pazarlamak için kullandıkları dijital bir reklam kanalıdır. Birinin cep telefonu gelen kutusuna doğrudan bir “hat girişi”, yani görülme olasılığı son derece yüksek.

Birincisi, “soğuk mesajlaşma” değil, bu da müşteri adayının SMS metinleri almayı kabul etmesi gerektiği anlamına gelir. Ayrıca, e-posta reklam sağlayıcılarıyla karşılaştırıldığında, müşterilerinizi değiştirmek, bir satışı teşvik etmek veya katılımı teşvik etmek için özlü, verimli ve nispeten ağrısız bir çözümdür.

Bu hızlı bilgi üzerinde, SMS reklamcılığının en iyi uygulamalarının neler olduğunu açıklayacağız ve firmaların müşteri biriktirmek, ikna etmek ve elde tutmak için bu tekniği nasıl kullandıklarını açıklayacağız. Hadi dalalım.

Potansiyel Müşterilerin Neden Metin İçeriği İleti Tanıtımına Karar Vermesi Gerekiyor?

SMS reklam mesajlarını ve sarf malzemelerini göndermeden önce izin almak, her kısa mesaj tabanlı pazarlama kampanyası için çok önemlidir. E-posta ve metin içeriği değerlendirilirken, SMS mesajları FCC (Federal İletişim Ücreti) tarafından düzenlenir, bu nedenle müşterilerden onay alma konusundaki işaretlerini takip etmek mutlak bir zorunluluktur. 1

Herhangi bir modelin basitçe cep telefonuna karar vermesi ve size rastgele bir metin içeriği göndermesi nasıl olurdu diye düşünebilir misiniz? Gelen kutularımız kalıcı olur, mahremiyetimiz reddedilir ve öfkeleniriz.

Alıcıların çevrimiçi işletmenize SMS tekniğine izin vermesi için üç kolay yöntem vardır:

 • Onay belirten bir internet türü doldururlar
 • Onay veren bir yarışmaya veya çekilişe katılırlar
 • Onlar metinsel içerik ilk önce

Müşteri onayını alamadığınızda, muhtemelen ciddi cezalarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

2012’de bir İngiliz firması, müşterilere yasadışı olarak SMS hücresel mesajlaşma gönderdiği için 440.000 £ ‘dan (600.000 $’ın üzerinde) daha fazla para cezasına çarptırıldı. Bu reklam kanalı hakkında düşünmeye başlamadan bile, düzenlemelere tam olarak uyduğunuzdan emin olmak için gerekli özeni göstermeniz çok önemlidir.

SMS Reklamcılığı ve Pazarlaması Bu Zahmete Değer mi?

Görebileceğiniz gibi, SMS reklamcılığı için alıcı onayı almak oldukça önemlidir. Ancak etkili bir SMS pazarlama kampanyası başlatmak için cep telefonu numaralarından fazlasını isteyeceksiniz.

Karlı bir SMS pazarlama kampanyası, tamamı  yerel alıcı tabanınızı rahatsız etmeden teslim edilen çok net kopyalar ve net CTA’lar gerektirir  .

Yani değer mi?

SMS’in değeri, çeşitli kuruluşlar için değişiklik gösterir, ancak gerçek şu ki, SMS’nin üç ana hayırseveri vardır:

 • Hızlıdır  – Bazı reklam malzemeleri, müşterilerin parmaklarına mümkün olduğu kadar hızlı girmelidir. Metin içerikli mesaj reklamcılığı neredeyse anlıktır. Gerçek şu ki, SMS hücresel mesajlaşmasının %90’ı ilk üç dakika boyunca öğrenilir. 2
 • Güzel Bir Açık Fiyat Elde Edildi  – SMS Mesajlaşma neredeyse %100 açık ücrete sahiptir. 3  Bu tür bir katılımla, zevkli bir şekilde yürütülen SMS pazarlama kampanyasının inanılmaz sonuçlar doğurabileceğini {bunu} düşünebilirsiniz.
 • Güzel Tıklama Ücreti Alındı  – Bazen, bir SMS pazarlama kampanyası için genel tıklama ücreti, herhangi bir e-posta çabasından daha yüksek olur.

Memnun? Daha sonra, nasıl başlayabileceğinizi açıklayacağız.

SMS Reklamcılığı ve Pazarlama En İyi Uygulamaları

Yani, SMS reklamcılığının sahip olduğu yetenekten memnun kaldınız. Bu yükselen yıldızdan en iyi şekilde nasıl yararlanacaksınız?

Reklam tekniğinizin geri kalanında olduğu gibi, değer sağlamak ve aşırıya kaçmadan müşterilere gerçek bir şekilde katılmak isteyeceksiniz.

Sınırları Bulmak

Metinsel içerik mesajlarınızın sıklığı ile reklam mesajının kendisinin tutarlılığı arasında bir denge kurmanız tavsiye edilir.

 • Temel bir kural olarak, metin içerik istemcilerini haftada en kısa sürede daha fazla kullanmayın. 4
 • Hiçbir şekilde, belirli bir gün içinde en kısa sürede daha büyük metin içeriği istemcileri.
 • Size en uygun frekansı bulmak için bilgi iyileştirme ve A&B testinden en iyi şekilde yararlanın.

Beklentilerinize Değer Sunmak

Bir alıcı size SMS mesajları göndermeniz için izin verdiyse, büyük olasılıkla yararlı bir şey göndereceğinizi umarlar.

Bu sözü yerine getirmenin ilk adımı, demografinizi bilmek ve onlara sağladığınızı karşılamaktır.

Sağlayıcılarınız hakkında bir değiştirme sunuyor musunuz? Başlatmak üzere olduğunuz bir satış mı? Bütün bir sezonu bitirecek bir kupon mu?

Sadakatin her yöntemde geçerli olduğunu unutmayın. Onlara metinsel bir içerik göndermeniz için size güveniyorlar. Onların değerli olduğundan emin olun.

İçerik materyalini kişiselleştirme

Müşterilerle metinsel içerik mesajı yoluyla konuşurken, çevrimiçi işletmenizle özel bir ilişkileri varmış gibi hissetmelerini sağlamak çok önemlidir.

Sosyal medya beslemelerinin (müşterilerin hem şirketlerden hem de diğer insanlardan içerik materyallerini görmeyi beklediği yer) aksine, metin içerikli mesajlar normalde hane halkı ve ortaklar için ayrılmıştır.

 • Reklam malzemelerinizle birlikte daha fazla birlikte çalışmalarını sağlamak için müşterilerinizle birlikte özel bir bağlantı oluşturmaya çalışın.
 • Bu, mesajınızı biraz fazladan “insan” olacak şekilde yönlendirmek ve onlara modelinizle birlikte çalışmaları için tam bir şirket vermek anlamına gelebilir.
 • Üstün bilgi analitiği, yalnızca muhtemelen en alakalı mesajları almaları için müşterileri çoğunlukla önceki satın alma geçmişlerine dayalı olarak hedeflemenize yardımcı olabilir.

Chase için dilimleme

SMS mesajları yalnızca 160 karakterle sınırlıdır.

Bu, her harfin önemli olduğu anlamına gelir.

Kısalık, SMS reklamcılığının ruhudur. Shakespeare bunu belirtti. Bunu söylüyoruz. Her harf sizi 160 karakterlik kısıtlamaya daha da yaklaştıracağından, ifadeleri kısaltmak (“tanıtımdan” “tanıtım”a çevirmek gibi) bir ton çabayı önleyebilir.

SMS Mesajınızın Zamanlamasını Düşünmek

Bireyler, cep telefonlarını günde 52 kez doğrular ve çoğu kişi, metinsel bir içeriği, onu aldıktan sonra üç dakika içinde öğrenir. 5  SMS mesajınızı göndermek için gün içinde çok fazla zamanınız olabilir, bu nedenle çalıştığınız zamanın kabul edilebilir olduğundan emin olun.

Bir örnek olarak, çoğu Kişi uyku döngüsünün derinlerindeyken metinsel bir içerik göndermek onları uyandırmakla tehdit eder.

Açıkça uygunsuz zaman dilimlerinin dışında, hedef pazarınızın akıllı telefonlarıyla etkileşime girmeye meyilli olduğu günün anlarına karar vermek hayati önem taşır. Bunun için, demografinizin daha genç CEO’lar olması durumunda, saat 14:00 SMS pazarlama kampanyanız için mükemmel bir zaman olmayabilir, çünkü onlar işlerinin derinliklerinde olacaktır.

Nitelikli Dil Kullanmak

Aynı şekilde, SMS reklam mesajlarında kullanılan dil de yetenekli ve markaya uygun olmalıdır.

 • Hepimiz metinlerin normalde oldukça konuşma diline ait olduğunu biliyoruz, ancak mesajlar bunun bir SMS pazarlama kampanyası olduğunu belirtmelidir.
 • Emojiler modelinize uygun mu? Metin içeriğinde genel olarak kullanılabilecek kısaltmalar, kısaltmalar ve farklı bileşenlerin toplam model tekniğinizle nasıl uyumlu olacağını göz önünde bulundurun.

Sonuçta, kullanılabilecek çok sayıda tamamen farklı metodoloji var, ancak kapsayıcı seviye, mesajlaşmanızı yerleşik sesinize göre sürdürmektir.

Harekete İsim Yapmak

Harekete doğru bir ad (CTA) olmadan, reklam pazarlama kampanyanızın etkinliğini anlamak zor olacaktır. SMS pazarlama kampanyanızla birlikte gerçekleştirmeye çalıştığınız şeye güvenerek (ve bu bir dönüşüm olmayacak), CTA’nızı öne çıkarmaya çalışın. Girişi ve ortasını koruyun. Olası bir alıcıyı ikna ettiğinizde, gidecek yeri bilmedikleri veya web sitenize nasıl girileceğini bilmedikleri için onları kaybetmenize gerek yoktur.

Harekete geçmek için bir SMS adı doğrudan, özlü ve tanımlanabilir olmalıdır.

Bazı SMS’lerde Yapılmaması Gerekenler

Birlikte sen şeylerle  gerektiğini  yapmak, sorunların bir çift Öncelikle SMS kampanyalarına uzak tutmak için gereken oldukça vardır.

 • Bir şeyi Destekleme çalışılıyor Her zaman  – müşterilerine değişen genellikle reklam girişimin amacı Oysa, bir satışı itmek gibi boyunca gelebilir  asılsız  bir SMS mesajında.
 • Karar Verme Yönergelerini Sunmayı İhmal Etme  – Bir alıcının SMS reklam malzemelerinizi almayı bırakması gerekiyorsa, bunu yapmasına izin vermeniz çok önemlidir. Bazı müşteriler yalnızca yazışmalarla ilgilenmez, ancak yine de çevrimiçi işinize yardımcı olur. Devre dışı bırakma sürecini zorlaştırarak onları yabancılaştırmayın.
 • Fazla Mesajlaşma  – Hiç kimse metin içerikli mesajlarla bombardıman edilmekten hoşlanmaz. En iyi arkadaşlarından veya en sevdikleri restorandan olsun ya da olmasın, aşırı mesajlaşma gerçekten aşılmış bir sınır gibi hissettirebilir. Müşteriler abonelikten çıkabilir ve  çevrimiçi işinizi desteklemeyi bırakabilir  . Bu samimi bir iletişim hattıdır. Böyle davranın!
 • Girişiminizi Belirlemeyi İhmal Edin  – Her bir basının iyi basın olduğunu söylüyorlar, ancak potansiyel müşterilerin çevrimiçi işinizi kurması için hiçbir şekilde basın, herhangi bir açıdan basın mı? Alıcınıza bu mesajın hangi kuruluştan geldiğini her zaman hatırlattığınızdan emin olun. Her alıcı, SMS’in nereden geldiğini bildirmezseniz, hızlı bir şekilde kafalarının karışmasına izin vermek için çevrimiçi işinizi bir kişi olarak kaydetmez.

Sonraki SMS Reklam ve Pazarlama Pazarlama Kampanyanızdan En İyi Şekilde Yararlanma

SMS reklamcılığı, şirketlerin model bilincini belirlemek, brüt satışlarını teşvik etmek ve dönüşümleri teşvik etmek için yararlanabilecekleri güçlü bir araçtır. Bununla birlikte, üreticiler bir SMS reklam pazarlama kampanyasına başlamadan önce kanalı sezgisel olarak kavramak isterler. Sadece özel bir iletişim türü değil, ayrıca düzenlenmiş bir iletişim türüdür.

En iyi SMS uygulamalarından emin değilseniz, aksi halde bu reklam ortamında yeniyseniz, Energy’deki iş gücü size yardımcı olabilir. Doğru mesajı hazırlamaktan, değerli tekliflerinizi öne çıkarmaktan, uyumlu olduğunuzdan emin olmaya kadar, yöntemin her adımında sizi bilgilendirebiliriz.

SMS reklamcılığı temkinli bir işbirliğini ve unsurlara odaklanmayı gerektirse de, meyve suyunu sıkmaya değer kılan şey, bu stratejinin potansiyel olumlu yanıdır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*